شما می توانید انگورها را به روش های صحیح، بدون اینکه ویتامین خود را از دست دهد در این دستگاه خشک نمایید. استفاده کردن از دستگاه‌ خشک کن انگور و مویز به شما کمک می کند تا مقدار زیادی انگور را در مدت زمان کمی خشک نمایید علاوه بر این خشک کردن به شیوه های گذشته، نیاز به مکان بزرگی برای پهن کردن انگور‌ها بود در حالی که این نوع ماشین جای کمتری را اشغال می کند. دستگاه خشک کن انگور حجم زیادی از کشمش را می تواند تولید نماید. این ماشین ها، رطوبت را کنترل کرده و با حرکت گرما در تمام محوطه دستگاه میوه ها را به صورتی خشک میکند که ظاهری براق و شیشه ای بسیار زیبا دارند.

کاربرد دستگاه خشک کن انگور

دستگاه خشک کن انگور، ماشینی است که انگور را با حفظ کردن مواد غذایی و ویتامین های آن خشک می کند. این کار باعث می شود که طول عمر انگور زیاد شود و می توانید در تمام فصولی که انگور کمیاب است از آن تغذیه کنید.

 

دستگاه خشک کن انگور و مویز

 

انواع روش های خشک کردن مویز و انگور

علاوه بر دستگاه خشک کن انگور، شیوه های دیگری هم برای خشک کردن این محصول پر ویتامین می باشد که در این مطلب با این نوع روش های خشک کردن آشنا می شوید.

1- روش خشک کردن انگور در دستگاه خشک کن مویز

2- خشک کردن انگور به روش آفتاب

3- روش خشک کردن انگور در سایه

4- خشک کردن انگور به روش گوگردی یا طلایی.

که البته بهترین و مناسبترین روش، خشک کن مویز و انگور می باشد.

 

خشک کردن انگور در دستگاه خشک کن انگور و مویز

قبل از اینکه انگورها را در دستگاه بریزید آنها را خوب و تمیز شستشو دهید تا گرد و غبار روی انگور کاملا تمیز شود سپس دستگاه خشک کن انگور و مویز را روشن کنید، روی تایمر این نوع ماشین، مدت زمان خشک کردن میوه انگور را مشخص کنید تا در زمان مناسبی انگورها تبدیل به مویز شوند. در اینجا انواع خشک کن مویز صنعتی را با مختصری توضیح برای شما عزیزان بیان می کنیم.

1- خشک کن انگور حرارتی، بهترین روش صنعتی خشک کردن انگور، استفاده از خشک کن انگور و مویز حرارتی است

2- خشک کن انگور تک کابین که مجهز به یک عدد کابین حاوی قفسه ی سینی فلزی می باشد این سینی ها حاوی لایه های نسوز است که از چسبیدن انگور به سینی جلو گیری می کند.

 

دستگاه خشک کن انگور و مویز

 

 

خشک کردن انگور به روش آفتاب

در این نوع روش اول خوشه های انگورها را خوب بشویید تا گرد و غبار آن پاک شود سپس آنها را آبکشی کنید. بعد روی پارچه ای تمیز زیر نور خورشید پهن کنید تا خشک شوند. یکی از مزیت های خشک کردن انگور در آفتاب این است که مواد غذایی و ویتامین آن کاملا حفظ می شود. اما در عوض زیان هایی هم در این روش خشک کردن هست که از مهم ترین این زیان ها، جمع شدن گرد و غبار و کثیفی در انگور خشک شده می باشد. با خرید دستگاه خشک کن انگور، می توانید در طول شبانه روز مقدار زیادی انگور را به مویز تبدیل کنید.

خرید این نوع دستگاه کار شما را آسان و راحت کرده و موجب جلوگیری از لهیدگی، جلوگیری از دانه شدن انگور، حفظ ظاهری انگور، رعایت همه ی موازین بهداشتی می شود.

روش خشک کردن انگور در سایه

ابتدا خوشه های انگور را با قیچی به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید و قسمت های لهیده، کپک زده، نارس و لک دار را از خوشه جدا کنید و آنها را شسته، سپس در سایه ای که نور آفتاب نتابد در یک سبد چوبی یا روی پارچه ای ریخته تا خشک شوند. یکی از مزیت های سایه خشک کردن این است که دیگر خبری از گرد و غبار نیست .اما نسبت به روش آفتابی زمان بیشتری طول می کشد تا خشک شود. چرا که در روش سایه خشک، حدود دو ماه طول می کشد تا انگور تبدیل به مویز شود.

 

دستگاه خشک کن انگور و مویز

 

روش خشک کردن انگور گوگردی یا طلایی

با این نوع روش انگورها را به تیزاب آغشته، و به وسیله گوگرد خشک کنید تا کشمشی به رنگ زرد مایل به قهوه ای روشن بدست آید.با این نوع روش بخاطر وجود مواد شیمیایی، به کلیه ها فشار مضاعفی وارد شده، که در نتیجه برای سیستم ایمنی بدن مضر است. بنابراین نتیجه می گیریم که بهترین روش برای خشک کردن انگور، دستگاه خشک کن انگور می باشد. چرا که روش‌های خشک کردن سنتی باعث آلودگی و کثیفی میوه های خشک می شود در حالی که این نوع ماشین ها علاوه بر ظاهر زیبا و دلبر، خاصیت آنها را نیز حفظ میکند.

روش خشک کردن انگور در دستگاه خشک کن انگور و مویز

با خرید دستگاه خشک کن انگور، می توانید در طول شبانه روز مقدار زیادی انگور را به مویز تبدیل کنید. خرید این نوع دستگاه کار شما را آسان و راحت کرده و موجب جلوگیری از لهیدگی، جلوگیری از دانه شدن انگور، حفظ ظاهری انگور، رعایت همه ی موازین بهداشتی می شود.

 

 

انگور خشک شده چه خواصی دارد؟

انگور داری خاصیت زیادی است که بوسیله دستگاه خشک کن انگور در مدت زمان کوتاهی خشک شده و سلامت چشم، معده، استخوان‌ها و اعصاب با مصرف این محصول پر خاصیت حفظ خواهد شد. همچنین انگور خشک شده دارای ویتامین ب، آهن، کلسیم، پتاسیم، ویتامین د، و منبع فیبر و آنتی اکسیدان نیز میباشد. این میوه دوست داشتنی و پر خاصیت در مناطق معتدل جهان رویش دارد. انگور با دارا بودن انواع ویتامین ها، دیابت را کنترل، و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

 

شرکت کوهیتر تولید کننده انواع دستگاه های خشک کن  چای ، انگور ، مویز ، فلفل و انواع میوه

 

تنها خوراکی شیرینی که دندان پزشکان آنها را می پسندد مویز است چرا که سرشار از ترکیباتی ضد باکتر ی ها است. مویز به طور طبیعی سدیم کمی دارد و فاقد چربی و کلسترول است اما مواد معدنی و ویتامین زیادی دارد. این محصول پر خاصیت را به رژیم غذای خود اضافه کنید تا کلسترول مضر بدن را کم کند. وجود دو ماده معدنی منگنز و پتاسیم در مویز خطر پوکی استخوان را کم می کند.

مویز خشک شده توسط دستگاه خشک کن و کشمش گوگردی

شهرهای قزوین، ملایر، سردشت، ارومیه و . . . منبع اصلی انگور هستند و با توجه به حجم بالای میوه ی انگور، و خشک کردن آنها کاری بسیار سخت و طاقت فرساست پس کشاورزان زحمت کش می توانند با خرید یک دستگاه خشک ‌کن انگور شروع به خشک کردن انگورهای خود نمایند و مویزهای خود را با سود زیادی به فروش برسانند و زحمات خود را با سود کم به بازار نفرستند.

 

دستگاه خشک کن انگور و مویز

 

قیمت دستگاه خشک کن انگور

شما با وجود این ماشین ها دیگر لزومی به نور آفتاب ندارید و میتوانید همه وقته یعنی در طول روز حتی در شب و یا فصل زمستان میوه‌هایی را که دوست دارید با دستگاه خشک کن مویز تهیه نمایید. قیمت دستگاه‌ خشک کن انگور با همدیگر متفاوت است شما می توانید این ماشین ها را با مناسب ترین قیمت در اندازه کوچک تهیه کنید.خشک کن مویز و انگور خانگی برای خشک کردن مویز در منزل می باشد و شما میتوانید انگورها را در خانه با این دستگاه خشک نمایید.

خرید دستگاه خشک کن انگور

خشک کن‌های مینی کابین و تک‌کابین مناسب استفاده خانگی می باشد. برای خشک‌کردن مقدار بیشتر نیز میتوانید خشک کن دو کابین یا خشک کن‌های تونلی را برای بازدهی بیشتر، تقاضا نمایید. همچنین طرز کار با این ماشین ها خیلی راحت بوده و شما میتوانید خودتان به تنهایی شروع به خشک کردن انگورها نمایید.