معرفی دستگاه خشک کن هوای گرم

خشک کن هوای گرم دوجداره همانطور که از نام این محصول پیداست ، با دو درب ارائه شده است و از ظرفیت خشک کردن بیشتری نیز برخوردار است. بنابراین خشک کن هوای گرم دوجداره نسبت به خشک کن هوای گرم کوچک مخصوص خشک کردن مواد غذایی هوای گرم تک درب موثر است.

به عنوان یکی از تجهیزات خشک کن عمومی ، دستگاه خشک کن هوای گرم دوجداره همچنین گردش هوای گرم را با فن جریان محوری مقاوم در برابر دمای بالا و سیستم کنترل خودکار دما تصویب می کند. بیشتر هوای گرم در داخل خشک کن گردش می کند و روند خشک کردن در دستگاه خشک کن هوای گرم راندمان گرما و صرفه جویی در مصرف انرژی بالا است. این دستگاه با داشتن طراحی موفق و به کارگیری فناوری پیشرفته ، دستگاه خشک کن هوای گرم و درهای دوجداره به طور گسترده ای در داروسازی ، شیمیایی ، مواد غذایی ، صنایع سبک ، صنایع سنگین و پخت و پز گرما ، خشک کردن و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ویژگی های خشک کن هوای گرم

♦ استفاده از اثر تهویه اجباری ، مجهز به صفحه توزیع هوا قابل تنظیم و خشک کردن یکنواخت.

♦ بیشتر هوای گرم در محفظه و سیستم هوای گرم به منظور نگه داشتن گرما و همچنین کاهش تولید انرژی در گردش است.

♦ منبع گرما می تواند از بخار و برق باشد. با مقایسه این دو روش گرمایش ، ما روش گرمایش الکتریکی را توصیه می کنیم که راحت تر و مطمئن تر از روش گرمایش بخار باشد.

سر و صدای کم ، عملکرد مطمئن و ایمن ، کنترل دما ، نصب و نگهداری آسان.

♦ ساخته شده از مواد با کیفیت بالا: استیل ضد زنگ.

کاربرد گسترده: انواع مواد را می توان مانند سبزیجات ، میوه ها ، گیاهان ، قارچ ، خیار دریایی و غیره خشک کرد.

 

این خشک کن هوای داغ ، که به آن جعبه خشک دمنده برقی نیز گفته می شود ، از آهن زاویه ای ، صفحات استیل ضد زنگ و بخاری تشکیل شده است. سیستم گردش هوای گرم از جداکننده سیکلون ، دمنده هوا ، فیلتر هوا و بخاری تشکیل شده است. از این بخار یا الکتریسیته برای گرم کردن هوا استفاده می کند که مواد را بصورت حلقوی خشک می کند.

 

اصل کار دستگاه خشک کن هوای گرم

بزرگترین مشخصه دستگاه دستگاه خشک کن هوای داغ این است که هوای گرم در داخل خشک کن گردش می کند و کل فرایند گردش در آن بسته است ، بنابراین باعث افزایش انتقال حرارت و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. هنگامی که هوای گرم به بالای محفظه می رسد توسط فن نصب شده در داخل محفظه به پایین گردش می شود و از این رو مقدار مطلوب گرما به تدریج در داخل خشک کن هوای داغ حاصل می شود. هوای تازه از مکمل ورودی ، گرمای زباله که از دریچه خروجی تخلیه می شود ، دائماً هوای تازه به آن اضافه می شود و به طور مداوم هوای گرم و مرطوب را تخلیه می کند. در نتیجه ، اجاق گاز در گردش هوا می تواند رطوبت مناسب را حفظ کرده و اختلاف دمای داخل کابینت را کاهش دهد. بنابراین ، روند خشک کردن مواد ممکن است در وضعیت خوبی قرار داشته باشد

 

کاربردهای مختلف دستگاه خشک کن هوای گرم

  1. دستگاه خشک کن هوای گرم برای صنایع دارویی ، شیمیایی ، مواد غذایی و صنایع سبک مناسب است. می توان از آن در گرم کردن و خشک کردن مواد اولیه ، داروهای سنتی چینی ، پودرها ، گرانول ها ، سبزیجات و غیره استفاده کرد.
  2. دستگاه خشک کن هوای گرم نیز برای ساخت جوهر و خشک کردن فیلم رنگ سازگار است. این ماده در خشک کردن دقیق اجزای الکترونی ، محصولات آبکاری شده ، پلاستیک ، فلزات ، تابلوهای رایانه ای ، شیشه ای ، مصالح ساختمانی و غیره بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.