گیاه چای اغلب در شمال کشور ایران کشت می شود. این گیاه علاوه بر داشتن محبوبیت بسیار در ایران، در جهان بسیار محبوب شده است. تولید کنندگان این محصول آن را توسط دستگاه خشک کن چای و سایر مراحل آماده سازی، آماده استفاده میکنند تا افراد بتوانند آن را به نوشیدنی داغ تبدیل کنند. تبدیل برگ چای تازه به دانه های سیاه رنگ، توسط مراحلی انجام میشود که در کارخانه های خشک سازی چای توسط دستگاه خشک کن چای و سایر امکانات صورت میگیرد. در ادامه بیشتر به موضوع چای و چگونگی خشک کردن آن توسط دستگاه خشک کن چای می پردازیم، همچنین به موضوعات مختلف دیگری نیز اشاره خواهیم کرد.

دستگاه خشک کن چای

 

تاریخچه چای

ایران به همراه چین، ژاپن، روسیه، انگلیس، ترکیه و مراکش یکی از پراستفاده ترین کشور ها در مصرف چای است. با توجه به اینکه زمان دقیق ورود قهوه و چای به ایران مشخص نیست، اما مورخان معتقدند که هر دو آنها در اوایل سلطنت صفوی (1501–1722) به کشور وارد شده اند. اولین شواهد در هر دو مورد مربوط به قرن شانزدهم است، یعنی زمانی قبل از اینکه استفاده قهوه یا چای در اروپا به ثبت برسد. همچنین اعتقاد بر این است که قهوه نوشیدنی محبوب تری نسبت به چای بوده است. اما، قهوه در ایران، مانند اروپا، در ابتدا به عنوان یک دارو مانند یک نوشیدنی خوش طعم دیده می شد و مورد استفاده قرار می گرفت.

به نظر می رسد که قهوه به نوشیدنی معمولی ایران در حدود قرن هفدهم تبدیل شده بود. در زمان صفویه مکان هایی به نام قهوه خانه احداث شدند. هنگامی که شاه عباس اول پایتخت خود را از قزوین به اصفهان منتقل کرد، شروع به طراحی مجدد این شهر زیبا کرد. این زمانی است که میدان مرکزی باشکوه معروف به میدان نقش جهان ساخته شده است. اما در زمان های قدیم دستگاه خشک کن چای برای مهیا سازی چای وجود نداشت و از روش های سنتی استفاده میکردند.

 


انواع چای

چای در کل از گیاهی به نام Camellia sinensis تهیه می شود. بر اساس نوع برگ چای برداشت شده و میزان اکسیداسیون یا فرآوری، چای در پنج نوع اصلی طبقه بندی می شود: سیاه، سبز، اولانگ، سفید و پوسته پوسته ای.

 

دستگاه خشک کن چای

 

چای سیاه

چای سیاه همان چایی است که چندین بار در طول روز می نوشیم، این نوع چای توسط دستگاه خشک کن چای آماده استفاده میشود و تا 85٪ کل مصرف چای را به خود اختصاص می دهد. چای سیاه کاملا اکسید میشود و دارای ظاهری تیره یا مشکی رنگ است، طعم نسبتا تلخ تر است و داری کافئین بیشتری در مقایسه با سایر چای ها است. اکثرا چای های سیاه را می توان همراه با شکر، یا قند مصرف کرد.

چای سبز

چای سبز، چای غیر اکسید شده است که توسط دستگاه خشک کن چای خشک میشود. به برگهای این چای پس از چیده شدن، فورا گرما داده میشود تا آنزیم های تولید کننده اکسیداسیون آن از بین بروند. این روش باعث حفظ مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها میشود که از جمله مزایای مختلف چای سبز برای سلامتی به شمار می رود.

 

 

چای اولانگ

چای اولانگ پیش از اینکه توسط دستگاه خشک کن چای خشک گردد، طی فرایندی به صورت کامل اکسیده نمی شود و بر این اساس برگ‌ها را مدت زمانی می گذارند تا بماند سپس آن‌ها را گرم می کنند و فرایند نهایی را آغاز می کنند. فرایند قبل موجب متوقف کردن فرایند اکسیداسیون می گردد و اگر فرایند اکسیداسیون طولانی شود، سبب تیره شدن رنگ آن می گردد، این درحالی است که اگر این فرایند کوتاه باشد سبب نزدیک شدن رنگ آن به چای سبز می شود.

چای سفید

چای سفید کمترین میزان پردازش را دارد. در تهیه آن از جوانه های باز نشده و برگ های جوان استفاده می شود و آنها را فقط خشک می کنند.


طریقه خشک کردن چای

برگهای چای خشک ماندگاری بیشتری دارند و استفاده از آنها آسان است.

روش های اصلی خشک کردن برگ چای: خشک کردن آنها در زیر آفتاب (کمترین سرعت)، خشک شدن در دستگاه خشک کن چای (سریعتر) و استفاده از مایکروویو (سریعترین) است.

خشک کردن چای در قدیم

با توجه به اینکه در زمان قدیم، دستگاه خشک کن چای وجود نداشته بود، از روش های ساده و سنتی برای خشک کردن چای استفاده می کردند. آن ها برگ های چای را پس از آماده سازی برای خشک کردن، جلوی نور آفتاب قرار می دادند تا با تابش نور خورشید خشک شود.

دستگاه خشک کن چای

خشک کردن مکانیزه چای

روش های سریعتر با استفاده از ابزارهای مدرن تر، به شما امکان می دهد فرآیند خشک شدن را در عرض یک ساعت به پایان برسانید. خشک کردن سریع برگ چای با استفاده از مایکروویو یا دستگاه خشک کن چای در عرض چند دقیقه انجام می شود. فقط مراقب باشید که چای خود را نابود نکنید.سریعترین ابزار برای خشک کردن برگهای چای مایکروویو است. مایکروویو یک دستگاه خشک کن چای است که مستقیماً مولکول های آب را به بخار تبدیل کرده و از برگ چای خارج میکند.

دستگاه خشک کن چای

 

شرکت کوهیتر تولید کننده انواع دستگاه های خشک کن  چای ، انگور ، مویز ، فلفل و انواع میوه

 

شما باید برگ های چای را بدون ساقه بین تکه های حوله آشپزخانه قرار دهید. حوله کاغذی، آبی را که به بخار تبدیل شده جذب می کند. همچنین حوله های کاغذی نیمه مرطوب از سوختن برخی برگها قبل از خشک شدن بقیه جلوگیری می کند.

حوله های کاغذی را با برگها روی دیسک چرخان دستگاه خشک کن چای یا مایکروویو قرار دهید و مایکروویو را روی حرارت زیاد، روی یک دقیقه تنظیم کنید. پس از آن ، به مدت 45 ثانیه صبر کنید. حرارت زیاد را به مدت 30 ثانیه روشن کنید و 30-45 ثانیه دیگر صبر کنید.

با تکرار این روند، برگ های چای باید ظرف مدت 8-15 دقیقه به درستی خشک شوند. خشک کردن چای با دستگاه خشک کن چای به یک فرد ماهر و با تجربه در این زمینه نیاز دارد، به همین دلیل اگر آشنایی کافی را نداشته باشید این روش می تواند به راحتی اشتباه انجام شود و به شما ضرر برساند. من توصیه میکنم اگر وقت کافی برای انجام این کار را دارید، از یکی از روش های سنتی استفاده کنید.